Warto wiedziećSTALOWY BUSK
Zapięcie znajdujące się z przodu gorsetu, składające się z dwóch metalowych listw oraz haczyków z jednej i bolców z drugiej strony. Do produkcji naszych gorsetów używamy busków o różnych szerokościach, długościach i kolorach. Stosowane przez nas buski są bardzo wysokiej jakości, sztywne, świetnie spłaszczające brzuch.

STALOWE SPIRALNE FISZBINY
Stalowe fiszbiny wyglądem przypominające sprasowane sprężynki. Ułożone są na całej szerokości gorsetu w ilości zazwyczaj 10-14 sztuk (5-7 sztuk po każdej stronie). Fiszbiny są bardzo elastyczne i lekkie (w porównaniu do fiszbin płaskich), a zarazem bardzo wytrzymałe i odporne na trwałe odkształcenia. Zapewniają doskonałe modelowanie sylwetki, nie tylko w talii, ale również w biodrach i biuście. Używane przez nas fiszbiny mają 6-7mm w zależności od modelu.
 
STALOWE FISZBINY PŁASKIE
Mocne, o sztywnej konstrukcji fiszbiny znajdujące się przy wiązaniu gorsetu. Dzięki ich odpornej na wygięcia budowie znakomicie utrzymują równoległe wiązanie oraz pomagają utrzymać wyprostowaną postawę. Zazwyczaj używamy 2 lub 4 takich fiszbin w okolicy sznurowania gorsetu. Fiszbiny te mogą znajdować się również w przedniej części gorsetu, przy busku, zwłaszcza gdy do produkcji gorsetu zostało użyte wąskie zapięcie. Wykorzystywane przez nas fiszbiny płaskie mają szerokość 7-12mm.
 
METALOWE OCZKA Z PODKŁADKĄ
Niklowane lub emaliowane metalowe elementy umożliwiające zawiązanie gorsetu. Do produkcji naszych gorsetów wykorzystujemy dwuelementowe oczka z podkładką. Użycie podkładki zapobiega wypadaniu oczka, a mocne zaciśnięcie ich na tkaninie niweluje możliwość zniszczenia gorsetu nawet podczas intensywnego sznurowania. Wewnętrzna średnica stosowanych przez nas oczek to 4-5 mm w zależności od modelu.

UNDERBUSK
Listwa wykonana z tkaniny, panel kryjący znajdujący się pod buskiem, zasłania przerwę między dwoma elementami zapięcia.

PANEL KRYJĄCY

Modesty panel - wykonany z tkaniny, znajduje się pod wiązaniem z tyłu gorsetu, pozwala zakryć ciało w przypadku gdy nie chcemy gorsetu wiązać do samego końca. Chroni skórę w czasie wiązania gorsetu.
 
CZYSZCZENIE GORSETÓW
Generalnie nie zaleca się prania gorsetów. Jeśli wystąpią pojedyncze zabrudzenia najlepiej usunąć je wilgotną szmatką z niewielką ilością delikatnego detergentu. Jeśli gorset wymaga całościowego czyszczenia, można go wyprać ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem, jak wyżej, delikatnego detergentu. Należy jednak zachować środki ostrożności - nie przetrzymywać gorsetu zbyt długo w wodzie, nie trzeć mocno materiału. W przypadku gorsetów zalecamy czyszczenie chemiczne w pralni.